Przechowywanie biżuterii

 

 

Biżuteria tworzona w mojej pracowni jest zaprojektowana po to aby towarzyszyć Ci w najważniejszych chwilach Twojego życia. Sposób w jaki będziesz się z nią obchodzić oraz to jak i gdzie będziesz ja przechowywać wpłynie na jej wygląd oraz żywotność.

Dzięki poniższym wskazówkom będziesz mogła uchronić swoje skarby przed utrata blasku i być może w przyszłości przekazać je najbliższej sercu osobie :-)

 


​​Przechowywanie
 

Biżuteria powinna być przechowywana w osobnych pudełkach , najlepiej zawinięta w szmatkę, bibułkę lub włożona do specjalnych torebek. Dzięki temu nie będzie narażona na kontakt z powietrzem oraz na zarysowania. Odradzam trzymania biżuterii w metalowych pojemnikach ponieważ może mieć to na nią niekorzystny wpływ.

 

 


Ochrona przed związkami chemicznymi
 

Należy unikać kontaktu biżuterii ze środkami czyszczącymi, perfumami, lakierem do włosów czy dezodorantami ponieważ mogą być przyczyna odbarwień samej biżuterii jak i skóry. Wiele stopów metalu może wchodzić w reakcje z substancjami zawartymi w tych produktach doprowadzając do ich uszkodzenia

 

 


Czyszczenie
 

Biżuteria tworzona w pracowni jest biżuterią nietypową. Wiele z pośród modeli składa się z różnych elementów : listków z cyrkoniami, ręcznie wykonanych kwiatów czy pereł na drucikach.

O ile listki możemy wyczyścić popiołem czy specjalnymi środkami to już perły wymagają innego traktowania.

Dlatego tak ważne jest szczelne przechowywanie produktów aby kurz oraz powietrze nie zmieniło koloru ozdoby, która później będzie trudno doczyścić. Dobrze otulona materiałem może poczekać wiele lat na ponowna wyjście :-)